Peeling je v oblasti krásy velmi známé slovo a neexistuje v podstatě člověk, který by nevěděl, oč jde. Lidská kůže produkuje neustále nové a nové buňky, jež rostou směrem na povrch a postupně odumírají. Jakmile je odumřelá kůže pravidelně čištěná, zůstane pokožka čistá a svěží – může lépe dýchat.

Z anglického slovíčka „peel“ je odvozeno – slupka, škrábat, loupat. Peeling je tedy exfoliace vedoucí k odstranění uschlých a odumřelých buněk z povrchu pokožky těla. Existuje vícero druhů peelingu: mechanický, gommage, enzymový, chemický a biologický.

Podstoupit či nepodstoupit peeling?

Každý peeling je něčím specifický, proto se pro každého člověka hodí jiný typ peelingu. Jestli má peeling nějaká negativa, pak je to pouze špatně zvolený druh dle věku, stavu a typu pleti nebo jeho časté používání. Jedno staré dobré pořekadlo praví „ všeho s mírou“. U peelingu to platí obzvlášť. Mastnější či aknózní typ pleti má rozdílné požadavky než pleť suchá a citlivá. Jediné proti tedy existuje ve špatně zvoleném peelingu a jeho používání.

Mechanický peeling

Funguje na bázi brusných částic, jež se rozpustí v pastě či krému. Nanese se na pokožku a poté se jemnými pohyby pokožka tře. Tento druh peelingu je možné běžně koupit, ale lze vyrobit i doma, třeba z mleté kávy či ovesných vloček přimícháním do jogurtu, tvarohu apod. Dle doporučení dermatologů je možné jemný mechanický peeling aplikovat 1x týdně. Ovšem nic se nevyrovná šikovným rukám kosmetičky, která cílenými tahy rovnou provede i masáž obličeje a následné kompletní ošetření pleti.

Gommage

Jedná se o čistící „gumu“ chcete-li gel, který se nanese na obličej a prstem se jemně jakoby „gumuje“. Pleť se díky gommage čistí do hloubky, odstraňuje odumřelé buňky a vyhlazuje pokožku. Je mnohem šetrnější než klasický mechanický peeling a je možné jej používat i denně.

Enzymový peeling

Tento přípravek nejenže čistí pokožku, ale dokonce vyrovnává nepravidelnosti pleti a změny pigmentu. Obsažené enzymy zjemňují pokožku, redukují tvorbu vrásek a celkově omlazují pleť. Je rovněž alternativou k AHA peelingu pro osoby, které nemohou klasický AHA peeling podstoupit. Peelingy AHA a BHA jsou bezpečnými lékařsko-kosmetickými metodami, jež představují hranici ošetření mezi kosmetikou a léčivy. Z tohoto důvodu je enzymový peeling ideálním řešením, jak dosáhnout snových výsledků.

Biologický peeling

Obsahuje enzymy bílkovin a tuku, jež štěpí tmelící látky v pokožce a dojde tak k snadnému odloučení odumřelých buněk. Biologický peeling je k pokožce šetrnější. Uschlé a mrtvé buňky jsou z pleti odstraněny, pigmentové skvrny při opětovném ošetření jasně zesvětlené. Pokožka je hladší, světlejší a odlehčená od zbytečných neaktivních částic – může tudíž lépe regenerovat.

Beta peel SynCare

Jak jsme již výše uvedli, zatímco AHA peelingy působí na bázi silného podráždění pokožky a následné regenerace, Beta Peel SynCare rohovou vrstvu kůže rozvolňuje, zjemňuje pokožku a mimo to výborně účinkuje na akné. Jedná se o pleťový peeling proti stárnutí pokožky. Okamžitě redukuje výskyt vrásek a zmenšuje velikost pórů, vylepšuje strukturu i odstín pleti, zamezuje výskytu akné a pomáhá pokožce vypadat zářivější a mladší.

Jakmile je odumřelá kůže pravidelně čištěná, zůstane pokožka čistá a svěží – může lépe dýchat.